זוגיות במגזר הדתי

מציאת זוגיות הנו תהליך לא פשוט המלווה בקשיים שונים כמו:

דפוסי חשיבה שגויים שמנחים אותנו, חוסר אמונה שאכן נמצא זוגיות, פרדיגמות המבוססות לרוב על כישלונות העבר, חוסר אמון בבני המין השני, חוסר במוטיבציה, פחד מזוגיות, ממחויבות ומפגיעה. כמו גם, הרדיפה שלנו אחר המושלם או המושלמת לעומת חוסר מיקוד והבנה של מהי בעצם הזוגיות שאנו מבקשים לעצמנו וכן חוסר בטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך, קושי בתקשורת עם בני המין השני וקושי בהתנהלות בדייט.

כל אלו יכולים להוביל לעיכוב ותסכול רב בכל הקשור ליצירת הזוגיות המיוחלת

במגזר הדתי (אם כי לא רק) לעיתים ישנה אמונה שהזיווג המושלם הוא ענין של מזל וזו אחת הבעיות. כאשר בוחרים לשים את כל האחריות על חסדי שמים, איננו לוקחים אחריות אישית על יצירת הזוגיות שלנו.  בנוסף, במקרים רבים אנשים מתעכבים במציאת בן זוג בגלל האמונה השגויה שיש רק אחת או אחת המיועד להם, אך לא תמיד קיימת הבנה עמוקה לגבי מיהו המיועד ופעמים רבות יחלמו על זוגיות שבכלל לא מתאימה להם וישימו דגש על קריטריונים (רשימת המכולת שלנו) שאינם באמת חשובים במציאת שידוך ומגיעו עם דרישות וציפיות גבוהות מדי.

השאיפה לשלמות אינה מציאותית וכך הרבה פעמים אנחנו יכולים לפספס הזדמנויות ולפסול בן זוג פוטנציאלי רק כי קריטריון אחד לא עמד בציפיות שלנו.

אחת הטעויות הגדולות היא להישאר במצב פאסיבי, להאמין שמה שצריך לקרות יקרה ולא להתמודד או להתאמץ. המציאות היא אחרת. האמת שיצירת זוגיות כרוכה בהשתדלות רבה. בהשתדלות הכרוכה ביצירת הדייטים, וגם בבניית הזוגיות עצמה. לחיות בזוגיות טובה לאורך שנים כרוכה בהשתדלות מתמדת. ההשתדלות, היא לא רק ברמה הפיזית (לצאת לדייטים), אלא גם באופן בו את/ה חושב/ת, בגישה שלך, במידת הפתיחות שלך, בנכונות שלך לגמישות, במוכנות שלך לוויתורים הנדרשים, ביכולת שלך לקחת את הדייט ולמנף אותו, להשקיע ביצירת הקשר, לפתוח את הראש ואת הלב ולעשות את כל מה שנדרש בשביל שזה יצליח.

סיבה נוספת בעולם המודרני היא שפע גדול יותר של הזדמנויות. ככל שמגוון המועמדים גדול יותר, קיים קושי רב להחליט ופחד שאם נבחר ונרפה, אולי נפספס משהו טוב יותר. (תופעת Fomo) כך שאיננו מצליחים לבחור ולהגיע להחלטה ובסופו של דבר, נשארים לבד.

דייט ראשון יכול להיות קשה מאד. זהו זמן קצר יחסית שבו אנחנו צריכים להחליט אם מי שנמצא מולנו מוצא חן בעינינו או לא והאם אנחנו רוצים להיפגש עמו שוב.

הקושי הוא שכשיש לנו מעט כלים לקבל את ההחלטה הזו וברוב המקרים מעורבת במפגש גם לא מעט מבוכה, הניסיון שלנו למצוא חן ולהשאיר רושם, גורם לנו לא פעם לא להיות אותנטיים ובסופו של דבר הצד השני לא מכיר את מי שאנחנו באמת.

בקשיים אלו נתקל כיום כמעט כל מי שמבקש לייצר לעצמו זוגיות. הם חוצים מגזרים וגילאים.

שנים רבות חייתי באמונה שכנראה כבר לא תהיה לי אהבה אומרת הלית חממי, יזמית ומפתחת מיזם TWOgether . הייתי בטוחה שהבדידות תלווה אותי למשך שארית חיי. באותו שלב דאגתי למלא את עצמי באמונה שאני לא חייבת אהבה כי העולם שלי מלא בכל מה שאני צריכה. אבל עמוק בפנים ידעתי שאני מסדרת לעצמי סיפור כיסוי לחוסר הצלחה שלי, כדי לרפד את התסכול.

לאחר כישלון נוסף הבנתי שמשהו לא תקין והגיוני קורה בחיים שלי היא מספרת. איך זה יתכן שאני לבד? איך זה יתכן שאני לא מצליחה ליצור לעצמי מערכת יחסים, זוגיות?

אני חיה היום בזוגיות שלא חלמתי שתהיה לי וזה קרה כשהחלטתי לוותר על ה"כיסוי" ולתת לעצמי באמת הזדמנות להצליח.
איך זה קרה? בהחלטה של רגע בחרתי לעבור תהליך אימון וליווי אצל קרן גילת מאמנת זוגיות ומשפחתית שהיא כיום היועצת המקצועית והמאמנת של TWOgether ומתוך הניסיון האישי שלי והתובנות שקיבלתי בתהליך שעברתי עם קרן, נולד המיזם.

אז מה ניתן לעשות? ואיזה תהליך עוברים?

ראשית, לקיחת אחריות אישית ליצירת זוגיות.

לחקור מהן הסיבות שאין לי זוגיות? הבנה שהסיבות תלויות בי ויצירת הזוגיות נמצאת בידיים שלי

מה אני יכול לעשות בכדי לשפר את מצבי ולהוביל את עצמי למקום של יצירת זוגיות? כי אני ארצה לחיות חיים מתוך לקיחת אחריות ולא למצוא תירוצים  "למה לא" ולמה "זה קשה"  או "בלתי אפשרי".

ביטחון עצמי? – לטפח את ביטחון העצמי

חוסר אמונה? – לחזק את האמונה שזוגיות אפשרית. חוסר האמונה לכשעצמה לא באמת תאפשר לנו ליצור את הזוגיות אשר ליבינו חפץ, כאשר האמונה נפגעת, קשה למצוא את הטעם שבמאמץ ליצור זוגיות.

חוסר חשק? – להציף את עצמנו במוטיבציה

בחירות שגויות חוזרות ונשנות? – להבין את המקור לבחירות השגויות שלנו לשנות דפוסי חשיבה כדי לשנות אותן.

לא מצליח/ה ליצור זוגיות משמעותית? – להבין למה, לטפח ערך עצמי וללמוד לייצר אותנטיות ואינטימיות.

לא מצליח/ה לייצר דייטים? - לטפח מיומנויות וללמוד שיטה להתנהלות בעולם הדייטים.

כיצד לייצר כימיה בדייטים? כיצד עלינו להתנהג מול הבחור/בחורה שמולנו בדייט בכדי לגרום לו להתאהב בנו. איך אנחנו מצליחים להיות אותנטיים?

תיקשורת – הבנת סגנונות תקשורת שיש בעולמנו בפרט סגנונות להבעת אהבה, יכול להקל לא מעט על התקשורת עם מי שיבוא מולנו.

למי מתאים המיזם?

  • למי שמשווע לזוגיות ועד היום לא הצליח ליצור אותה
  • למי  שמאס בפלטפורמות למציאת בן זוג שאינן עובדות למי שמאמין שאפשר למצוא אהבה
  • למי שמוכן להיפתח ולעבור תהליך לשינוי גישה ומחשבה על מה זו זוגיות ואיך יוצרים אותה.
  • למי שרוצה לעבור ממצב פסיבי למצב יוזם

על הפרויקט

משנים גישה.
מוצאים אהבה.

לראשונה בישראל- TWOgether , אתר ייחודי שבו ניתן להכיר נשים וגברים שעברו קורס חווייתי ולמדו שפה חדשה ליצירת זוגיות נכון, יש כבר אתרי היכרויות, נכון, יש כבר קורסים למציאת זוגיות, אבל בפעם הראשונה אנחנו מציעים לכם גישה חדשה המשלבת קורס ייחודי ליצירת זוגיות עם גישה לאתר סגור שבו חברים רק גברים ונשים שעברו את הקורס כמוכם.

רוצה לשנות גישה ולמצוא אהבה ?
הרשם/י לקורס תתקדם/י לפרמיום ותמצא/י אהבה .

TWOgether אתר היכרויות שבו כל החברים עברו קורס חווייתי וייחודי בו לומדים שפה חדשה ליצירת זוגיות

בוגרי TWOgether מספרים

היה פשוט מרתק. זה כמו להסתכל במראה ולראות את המציאות בפרצוף.

היה מלמד, ההנחיה מעולה והמפגש של גברים ונשים שמדברים בכנות וסוף סוף מבינים (קצת) את הצד השני היה ממש מיוחד בעייני. מצפה לשבוע הבא.

תודה גדולה, איזה מנחה מדהימה וחברים מופלאים.

הרבה חומר למחשבה

הקבוצה המעורבת מאד עוזרת לכל צד להכיר ולגלות ששני הצדדים נמנעים מאותן סיבות לפעול ליצירת קשר… הרבה אסימונים נפלו לי בזכות הפתיחות והכנות שלנו המשתתפים.

קרן הובילה אותנו במיומנות ויצרה אצלי סקרנות רבה להמשך.

תודה לקרן, היית מקצועית והעברת ההרצאות בצורה מעניינת ונעימה, תודה לקבוצה ולכל אחד ואחת שתרמו לביחד ולתובנות.

תודה רבה על הכל בהצלחה לכולם נשארתי עם טעם של עוד אמליץ למי שזקוק לשנות גישה

קרן, עינת והלית המון תודה על סדרת מפגשים מהנה ומועילה.

הסדנא האירה לי נקודות עיוורות בהתנהלות שלי ובדרכי החשיבה שלי בהתנהלות אל ובתוך מערכת זוגית. אני עסוק בלממש במרץ את הגישה החדשה. תודה.

מדברים על TWOgether

הרשם לערוץ

מאמרים וחדשות